-med eller uden tilskud? For at kunne købe med tilskud skal vi bruge nogle oplysninger om dig og dit gamle fyr. Hvis du trykker "køb med tilskud" vil du blive sendt til en side hvor du skal udfylde disse informationer og først derefter vil vare blive lagt i kurven.
Det er vigtigt at betalingen er gået igennem på terminalen inden du går videre. Når der på næste side trykkes videre behandles ordren som værende betalt og kunden modtager en ordrebekræftelse
Når du i dag handler i en fysisk butik, godkender du din betaling med to elementer, fx chip og PIN-kode.
Fra den 1. januar 2021 skal du online – ligesom i fysiske butikker – godkende din betaling med to elementer, når du handler med kreditkort på nettet. For at gennemføre købet vil du typisk skulle bruge din NemID nøgleapp eller et kodeord, du opretter hos Nets, sammen med en SMS-engangskode.
Du kan risikere, at netkøbet ikke kan gennemføres, hvis du ikke har din NemID nøgleapp eller et personligt kodeord klar.
I tvivl? Luk dette vindue og vælg en anden betalingsmetode f.eks. mobilpay eller kontakt os så vi kan hjælpe dig med betalingen
Præisoleret 4-dobbelt fjernvarmerør. (Varme 10 bar / vand 6 bar) Med Calpex præisolerede 4 dobbelt fjernvarmerør opnås den største udbytte af den energimæssige effekt. Min. bestilling 15 meter!
Fordele
Faste rørsystemer
Fleksible
God isolering
Høj modstandsdygtig overfor kemikalier
Høj udbytte af energimæssig effekt
Sammenstøbt fast enhed med fleksibel isolering LLD-PE kapperør
Til varme og vand
Mindre ruhedsgrad
Opskæres på mål
Data
4 dobbelte (2 x 2)
Maks driftstryk varme: 6 bar / vand 10 bar
Min. bestilling 15 meter
Isolering: CFC-fri polyurethan skum (PUR)
De 4-dobbelte fjernvarmerør består af pex-medierør x 2 samt LLD-PE kapperør x 2 der er sammenstøbt til en fast enhed. Fleksibiliteten er høj på grund af den meget fleksible polyuretan isolering samt LLD-PE kapperøret. Calpex præisoleret 4-dobbelte fjernvarmerør til varme og vand har en meget høj modstandsdygtighed overfor kemikalier. Sammenholdt med den mindre ruhedsgrad som typisk anvendes, er det klar en fordel. Den lille ruhedsgrad har den store fordel, at man kan vælge rørene i mindre dimensioner til større gennemstrømshastigheder og på den måde kan man reducere både forbrug og omkostninger.
Fjernvarmerør opskæres på mål og sendes direkte, det er derfor ikke muligt selv at afhente denne vare.
Husindførings bøjning 90° til Calpex fjernvarme rør 4 dobbelt. Isolerede bøjninger med isolering af PU-skum og beskyttende PE-HD kappe. Med PEXa medierør.
Murgennemføring og kompressions-tætning til Calpex fjernvarmerør 4-dobbelt. Murgennemføring af specielt profileret neopren-ring samt kompressionstætning til kerneboringer og cementforingsrør.
Calpex endestykker (krympbar) beregnet til afslutning af husindføring af fjernvarmerør. Udført i PE-LD til 4dobbelt fjernvarmerør. Vandtæt inkl. slibebånd.