Altech Pres (FZ) skydemuffe - M-bakke
Altech Press (FZ) skydemuffe. M-bakker. Altech. Skydemuffen er lavet til at kunne "glide" langs røret, inden den endelige presning foretages. Det gør det nemmere at justere og man får en lettere tilpasningsmulighed i forbindelse med montage af rør der ikke passer sammen.
Data
- Skydemuffe
- M-Bakker
- Til varmeinstallationer
Altech Pressfittings (FZ) M-bakker er designet til at blive presset med M-bakker (standardiseret værktøj der bruges til at skabe en permanent samling) Det er med til at sikre en ensartet og tæt samling.
Er specifikt designet til brug i varmeinstallationer hvilket betyder, at de er lavet af materialer, der kan modstå de temperaturer og tryk, der er forbundet med varmesystemer. Når du samler pressfittings er det vigtigt at anvende korrekt værktøj og i øvrigt følge producentens anvisninger for at sikre en korrekt og sikker installation. Produceret i Europa.
Producent
Forventet leveringstid: ca. 1-2 hverdage
|
Finansiering fra kun 0 kr.
|
PRISGARANTI - Set billigere?
|
Del denne vare med andre:
|
|
|
|